Aplikace Outlook zablokovala přístup k následujícím přílohám, které mohou být nebezpečné

Poslední dobou se ke mně dostává čím dál více dotazů od kolegů, zákazníků a známých, že jim Outlook nedovolí otevřít bezpečnou přílohu v PDF. Místo toho vypíše hlášku „Aplikace Outlook zablokovala přístup k následujícím přílohám, které mohou být nebezpečné“.

 

Aplikace Outlook zablokovala přístup k následujícím přílohám, které mohou být nebezpečné

Aplikace Outlook zablokovala přístup k následujícím přílohám, které mohou být nebezpečné

 

 

Za všechno může nedávná aktualizace od Microsoftu (aktualizace Office z půlky června). Outlook má potíže se soubory, které mají na konci názvu tečku. To se ve firemní komunikaci stává dost často. Faktury, objednávky a další dokumenty generují automaticky informační systémy. Ty rády dávají do názvu třeba datum (faktura_18.17..pdf) nebo název firmy (objednavka_Firma_s.r.o..pdf) a problém je na světě. Komplikace jsou i v případě, když je v názvu vykřičník.

 

Řešením je přesvědčit odesilatele, aby u souborů jednu tečku před příponou odmazal.
Nebo si doinstalovat opravný balíček dle verze vašeho poštovního klienta: https://www.howto-outlook.com/news/attachments-blocked-after-applying-june-2017-updates.htm (zde naleznete update pro Outlook 2007, 2010, 2013 a 2016).

 

Aktualizace (18. 7. 2017): Microsoft odkazované opravné balíčky stáhnul a připravuje vydání nových. Jediné řešení je tedy asi mazání teček (vykřičníků) a údajně snad pomůže i reinstalace Outlooku.

 

Dokážete prosím někdo poradit?

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>